cdn

American Queen ile Grand Mississippi Nehir Turu

Amerika

  • +90 (312) 417 65 64
  • +90 (216) 418 60 91

5.599

Ülkeler Amerika
Uğradığı Limanlar Newyork | Memphis | American Queen | Vicksburg | Natchez | St Francisville | Nottoway | New Orleans | Chicago
Geceleme 13 Gece 14 Gün
Uçuş Bilgileri

Türk Havayolları    TK 003 IST - JFK| 07:25 – 11:55
Türk Havayolları    TK 006 CHI - IST| 21:15 – 15:55

Hareket Tarihleri 21.12.2018 |
İç Kabin (Penceresiz)
Tarih Aralığı Kişi Başı Tek Kişi Farkı 3 ve 4 Yetişkin
21.12.2018 | 3.1.2019 5.599
34.405,30
420
2.580,86
Dış Kabin ( Pencereli)
Tarih Aralığı Kişi Başı Tek Kişi Farkı 3 ve 4 Yetişkin
21.12.2018 | 3.1.2019 6.699
41.164,69
420
2.580,86
Dış Kabin ( Açık Verandalı | Texas - Cabin - Observation)
Tarih Aralığı Kişi Başı Tek Kişi Farkı 3 ve 4 Yetişkin
21.12.2018 | 3.1.2019 6.999
43.008,16
420
2.580,86
Dış Kabin ( Açık Verandalı | Observation)
Tarih Aralığı Kişi Başı Tek Kişi Farkı 3 ve 4 Yetişkin
21.12.2018 | 3.1.2019 7.199
44.237,14
420
2.580,86

1. GÜN    İSTANBUL - NEW YORK (New York)

İstanbul Atatürk Havalimanında saat 05:00’de buluşma. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 003 nolu seferi ile saat 07:25’de Amerika’nın en önemli şehri olan New York'a hareket. Yaklaşık 10 saatlik bir uçuştan sonra saat 11:55'de New York’a varış. Havalimanında sizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer olmadan önce NewYork şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu tur esnasında Manhattan, Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Center, Dünya Ticaret Merkezi, Times Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur sonrası otelimize geçiş ve odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Rehberiniz akşam yemeği için restoran önerilerinde bulunacak. Geceleme otelimizde

2. GÜN    NEW YORK
Sabah kahvaltı sonrası arzu edenlerle ekstra olarak günümüzü New York’un en önemli simgelerini gezerek değerlendireceğiz. Metro ile yapacağımız bu tur sırasında ilk önce dünyanın en yüksek binalarından biri olan Empire State Building binasına çıkmak için bu muhteşem yapıya geleceğiz. Yüksek hızlı asansörleri ile binanın 320 metre yüksekliğinde bulunan 86.kattaki ısıtma ve soğutma sistemine sahip terastan muhteşem bir New York manzarası seyredeceğiz. Daha sonra tekne ile 1 saat sürecek muhteşem bir tur yapacağız.  New York - New Jersey arasında yer alan Hudson Nehrinden hareket ederek New York'un tüm simgelerini görme şansına erişeceğiz. Brooklyn Köprüsü, Dünya Ticaret Merkezi, Özgürlük Heykelinin bulunduğu Liberty Island ve 1892-1954 yılları arasında göçmenlerin kontrol noktası olan Ellis Island görülecek yerlerden bazıları. Tur sonrası Manhattan Adasına dönüş ve otelimize transfer (140 Usd) Alışveriş yapmak ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3. GÜN    NEW YORK – MEMPHİS(Tennesse)
Sabah  kahvaltısının ardından havaalanına transfer ve Memphis’e uçuş. Varışta otelimiz transfer ve yerleşme. Akşam dünyaca meşhur eğlence caddesi olan Beale caddesi yürüyüş turu ve B.B King Club da Blues dinleme imkanı. Geceleme otelimizde.


4. GÜN    MEMPHİS- AMERICAN QUEEN GEMİSİ-CHRISTMAS-
Sabah kahvaltısının ardından Rock’n Roll kralı Elvis Presley’in şehrinde arzu edilmesi durumunda ekstra olarak Memphis & Graceland turumuza başlıyoruz (89 Usd). Meşhur Peabody hotel, Beale caddesi,Martin Luter King in vurulduğu ve bugün insan hakları müzesi olan Loyale hotel;Rock’n Roll Kralı Elvis Presley in ilk kaydını gerçekleştirdiği  Sun Studio ları gezisinin ardından bir tarihi anı yaşamak üzere Elvis Presley Graceland turumuz başlıyor Kral Elvis’in  ayak bastığı her yeri sizler de görecek nefes alacak ve resimleyeceksiniz. Saat 15:300da Rüya gemimiz American Queen’e transferle  maceramız 17:00de demir alarak  başlıyor. Geceleme gemimizde


5. GÜN
    NEHİR ÜZERİNDE YOLCULUK
Bugün koltuklarımıza uzanarak ya da tüm güzellikleri kaçırmamak için kamera ve fotoğraf makinelerimizle güvertede bekleyerek eşşiz Mississippi de seyirin tadını çıkartabilir ve gemi içi eğlence aktivitelerine katılabiliriz. Mississippi’de eşi benzeri olmayan bir deneyim ve yolculuk sizleri bekliyor. 

6. GÜN    VİCKSBURG(Mississippi)
Konukseverliği ve şehre gelen misafirlere karşı hoşgörülü tavrı sayesinde bu kasaba güneyin” Kırmızı halı serilmiş şehri” olarak ün yapmıştır
Arzu edenler için Hop-On Hop-Off Tour: şehrin kültürel karakteristik ve sanatsal tüm özelliklerini görebileceğiniz bu turda aracınızdan istediğiniz yerde inecek ve dolaşıp arzu ettiğiniz taktirde yeniden binerek tüm şehri keyifle yorulmadan gezeceksiniz. Aracınız sizi aynı zamanda ünlü alışveriş bölgesine de götürecek. Ayrıca tur sırasında 125yıldır aynı yerde bulunan kutsal üçleme kilisesini de gezebilirsiniz. Bir sonraki durak iç savaş yıllarından kalan Pemberton karargahı ve müze olan mahkeme binası. Son olarak Washington caddesi ile alışverişe doyacaksınız. isteyenler kaçırılmayacak fırsat Amerika ile özdeş meşhur Biedenharn Coca-Cola Muzesini de gezebilir.Ayrıca civarda antika oyuncak bebek müzesi gibi pek çok müze bulunmakta. Akşam Grand Salonda yeni bir show sizleri bekliyor.

7. GÜN    NATCHEZ (Mississippi)
Kuzey Güney savaşında güney cephesinin en önemli yerlerinden olan Natchez, pek çok malikane ve konağa ev sahipliği yapar...
Arzu edenler için Hop-On Hop-Off tur: Kuzey Güney savaşında güney cephesinin en önemli yerlerinden olan Natchezde bu turumuzda pek çok filme ev sahipliği yapmış doğal plato olarak kullanılan sokaklar ,malikaneler ;Stanton Hall , the Magnolia Hall, Rosalie Mansion ve William Johnson evi, görülecek yerler arasında. Akşam Grand Salonda yeni bir show sizleri bekliyor.

8. GÜN    ST FRANCISVILLE (Louisiana)
Bu eski ve hoş kasaba Mississippi nehrine hakim tepede kurulmuş olup sizi geçmişte yolculuğa çıkaracak.140 dan fazla tarihi yapıları resmi belge ile onaylanmış bu kasabada Amerika’da tarihsel bir yolculuk yapacaksınız..
Arzu edenler için Hop-On, Hop-Off Tur: Özel otobüsler le Royal Street de bulunan büyükannelerimizin kullandığı takılar düğmeler ve pek çok tarih sayfalarında kalan antik eşyalarla dolu bu ilginç mağaza fazlasıyla görülmeyi hakediyor. Ardından Eski halk pazarı caddesinde el yapımı ürünler antikalar ve müzik albümlerini alma şansına sahip olacaksınız.. Turumuz, Batı Feliciana tarih müzesi ve Ferdinand caddesi, Grace Episcopal kilisesi ziyaretleri ile devam ediyor.

9. GÜN    NOTTOWAY (Louisiana)
Tarihi 1859 yılına uzanan Nottoway Güneyin büyük şehirlerinden biridir. Mississippi nehrine tepeden bakan  Güneyin en büyük ünlü Antebellum  konağı ve Beyaz Kale  eski günlerin zafer ve ihtişamını size yansıtacaktır. İkiyüzyıllık meşe ağaçlarının yer aldığı bahçeler göz zevkinizi tatmin edecektir. Güney in bir zamanlar uçsuz bucaksız büyük toprak sahiplerinin hikayelerine konu olan bu bölgede akşam Noel ve yeni yıl coşkusunun tarihteki gibi kutlanacağı büyük bir ateş limanın hemen yanında yakılacaktır. Geceleme gemide, gemimiz gece limanda olacaktır.


10. GÜN    NOTTOWAY (Louisiana)

Bugün Güney'in en büyük Çiftlik evi olan Nottoway Plantation'u içeren bir turun keyfini çıkaracağız.Bu çarpıcı tarihi plantasyon, Baton Rouge ve New Orleans arasında uzanır ve gerçekten büyük bir plantasyonun manzarası sunar. Konak, üç katlı, 64 odalı ve "takma adı" Louisiana Beyaz Sarayı'dır .İnanılmaz 22 beyaz kare sütun üzerinde yükselir.

Konuklar arasında en popüler oda Beyaz Balo Salonunda tamamen boyalı Beyaz ve altın dekorasyonu ayrıntılı bir şekilde sergilenir. Odalar, İspanyol yosun, kil, sıva ve çamurdan yapılmış özel sıva frizinde düzeltilmiştir ve hepsi de evin orijinalidir.


11. GÜN    NEW ORLEANS (Louisiana)-YILBAŞI

Gemide sabah kahvaltıdan sonra saat 08:00 de ayrılış Arzu edenler ile ekstra New Orleans turu(59 Usd).French Quarter, French market,St.Louis kilisesi,en saygın üniverstilerden biri olan Loyale ve Tulane üniversitesi,city park ve en klasik Louisiana malikanelerini olduğu semt gercekten görülmeye değer.Jazzın evinde jazz geceleri sizleri bekliyor.Akşam dünyaca meşhur Bourbon Caddesinde yürüyüş turu. Geceleme otelimizde.***  YILBAŞI  GECESİ ***


12. GÜN    NEW ORLEANS(Louisiana) -CHİCAGO(İllinois)

Sabah kahvaltısının ardından erken otelden ayrılış ve havalimanına transfer ve Chicago’ya uçuş.Otele yerleştikden sonra arzu edenlerle yürüyerek şehir turu. Dünyanın ilk gökdelenlerinin yükseldiği bu şehirde Sears Tower,Water Tower gibi dünyanın ilk 1970 lerde yapılan gökdelenlerini göreceksiniz.Ayrıca bu turda dünyaca meşhur alışveris caddesi Magnificent Mile ve State Street,Trump Binası,Millenium Park,Chicago nehri,Chicago Tribune gibi yapılar sizleri kendisine hayran bırakacak.Akşam geceleme otelimizde.Chicago Bulls takımının dev ismi Michael Jordan ın sahip olduğu restaurantda akşam yemeği şansını kaçırmayın!!!(rezv.gereklidir!!)


13. GÜN    CHİCAGO-ISTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest alışveriş ve gezi imkanı. Otelde saat 11.30 da odaların boşaltılması ve valizlerin emanete bırakılması .Akşam üzeri otelden ayrılış ve havalimanına transfer Türk Hava Yollarının TK6 sefer sayılı uçağı ile saat 21:15de İstanbul’a uçak yolculuğu. Uçakta geceleme


14. GÜN    İSTANBUL
Saat 15:55 de Istanbul’a varış ve yolculuğumuzun sonu...

- Türk Havayolları ile Istanbul-New York/Chicago-Istanbul arası ekonomi sınıfı uçuşlar
- Newyork-Memphis/New Orleans-Chicago arası ic hat uçuşları
- İç hat uçuşlarında kişibaşı 1 parçadan iki ara uçuş için toplam 2 parça bagaj taşıma ücreti.(üstü ücrete tabidir.)
- Tüm transferler

- Newyork da 2 gece 1.sınıf otelde konaklama

- Chicagoda 1 gece 1.sınıf otelde konaklama
- New Orleansda 1 gece 1.sınıf otelde konaklama

- Memphis de 1 gece 1.sınıf otelde konaklama

- Dört adet sabah kahvaltısı.
- Nostaljik 5* American Queen gemisinde 7 gece tam pansiyon esasına göre konaklama  (ilk gün akşam yemeği ile başlar ve son gün sabah kahvaltısı ile sona erer)
- Gemide Amerikan tarzı kahvaltı öğle ve akşam yemekleri
- Gemide Akşam yemekleri sırasında alınan ikram bira ve şarap servisi

- Gemide Öğlen yemekleri sırasında alınan ikram soft drink servisi
- Gemi yolculuğu boyunca ücretsiz kahve su dondurma cookies ve meşrubat ikramı

- 24saat ücretsiz oda servisi

- ücretsiz odanızda continental kahvaltı imkanı

- 24 saat aperetif ücretsiz  yemek imkanı

- Ücretsiz Newyork şehir turu

- Ücretsiz Chicago yürüyüş turu

- Ücretsiz New Orleans Gece Bourbon street turu

- Ücretsiz Memphis Gece Beale street turu

- Nostaljik Gemi  yolculuğumuz boyunca uğranılan limanlardaki ücretsiz turlar
- İsteğe bağlı gemide ön rezervasyon ile gerçekleşebilecek ücretsiz hop on- hop off turlar (sınırlı kontenjan!!)
- Gemideki her türlü ücretsiz güniçi aktiviteler,
- Gemideki gece konser v.b aktiviteler,
- Tüm alan ve liman vergileri(420 Usd)
- Sizin adınıza günlük 17,5usd olarak  ödenen gemi bahşişleri(140 usd)

- Premium shore excursion adı altında gemi şirketi tarafından navigasyon sırasında gemide satılan bazı ekstra turlar

- New Orleans şehir turu ve Memphis & Elvis Presley Graceland turu
- New Yorkun önemli simgeleri turu  
- Amerikada iç hat uçuşlarında kişibaşı 1 parçanın dışında bagaj taşıma ücretleri.
- İsteğe bağlı gemi personeline birebir verilen bahşişler
- kara turları sırasında lokal rehber ve şöförlere  verilen bahşişler

- Özel sağlık ve seyahat sigortası

Memphis & Graceland Turu - Kişi Başı - 89 USD
New Orleans Turu - Kişi Başı - 59 USD

Türk Havayolları    TK 003 IST - JFK| 07:25 – 11:55
Türk Havayolları    TK 006 CHI - IST| 21:15 – 15:55

Benzer Turlar