cdn

5* Deluxe Gemi ile Nil Nehri & Kahire

Nil Nehri & Kahire

  • +90 (312) 417 65 64
  • +90 (216) 418 60 91

1.299

Ülkeler Mısır
Uğradığı Limanlar Luksor | Edfu | Aswan | Kahire
Geceleme 5 Gece 6 Gün
Uçuş Bilgileri

Türk Havayolları    TK 702 IST - HRG | 01:15 – 03:00
Türk Havayolları    TK 695 HRG - IST | 21:00 – 23:50Hareket Tarihleri
Dış Kabin
Tarih Aralığı Kişi Başı Tek Kişi Farkı 3 ve 4 Yetişkin
7.5.2018 | 12.5.2018 1.299
7.982,23
450
2.765,21

1. GÜN    İSTANBUL - HURGADA – LUKSOR (07 MAYIS 2018)

Saat  01:15  TK 702 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Hurgada’ya hareket. Saat  03:00’da Hurgada’ya varış. Hurgada’dan özel aracımız ile Luksor’a yaklaşık 3,5 saatlik bir transferimiz gerçekleşecektir. Kahvaltının ardından Antik Mısır Uygarlığı’nın en değerli yapıtlarından olan, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesin'de yer alan Luksor ve Karnak Tapınakları’nı gezeceğiz. Daha sonra Nil Nehri üzerinde yapacağımız geziye başlamak üzere gemiye giderek kabinlerimize yerleşiyoruz. Öğle ve akşam yemekleri ile konaklama gemide.

2. GÜN    LUKSOR – KRALLAR VADİSİ – EDFU (08 MAYIS 2018)

Gemide alacağımız kahvaltının ardından Batı yakasında ilk  ve en güçlü kadın Firavun’una ait Hatşepsut Tapınağı, Memnon Dev Heykelleri ile Krallar Vadisi gezimiz gerçekleşecektir. Akşamüzeri gemi ile Nil Nehri üzerinde muhteşem bir seyir bizleri bekliyor. Esna şehri üzerinden Edfu’ya doğru yola çıkacağız.  Öğle ve akşam yemekleri ile konaklama gemide.

3. GÜN    EDFU - KOM OMBO – ASWAN (09 MAYIS 2018)

Gemide alacağımız kahvaltının ardından Nil Nehri kıyısında kurulmuş, uzun yıllar boyunca kumlar altında kaldıktan sonra tekrar gün ışığına çıkartılmış Edfu Tapınağı (Şahin Tanrı Horus Tapınağı) gezilecektir. Öğleden sonra Nil Nehri'nde muhteşem manzaralar eşliğinde seyrimize devam edeceğiz. Antik dönem tıp aletlerinin üzerine işlendiği gravürler ile ünlü, eski Mısır tıp merkezi Kom Ombo Tapınağı (Şahin Tanrı Horus ve Timsah Tanrı Sobek Tapınağı) gezilecektir. Gemi yolculuğumuz Nil Nehri üzerinden Aswan’a doğru devam edecektir. Öğle ve akşam yemeği ile konaklama gemide.

4. GÜN    ASWAN (10 MAYIS 2018)

Günün erken saatlerinde Aswan’a ulaşıyoruz. Gemide alacağımız kahvaltının ardından Nil Nehri üzerinde kurulmuş ve dünyanın en önemli barajlarından olan Aswan Barajı ile baraj yapılmadan önce, suların altında kalmadan yeri değiştirilerek kurtarılan meşhur Philae Tapınağı görülecektir. Öğle yemeği için gemimize geri dönüyoruz. Akşamüzeri Felucca olarak isimlendirilen küçük yelkenliler ile Botanik Bahçesi turumuz yapılacaktır. Öğle ve akşam yemeği ile konaklama gemide.

5. GÜN    ASWAN – KAHİRE (11 MAYIS 2018)

Sabah erken saatlerde kahvaltı sonrası Aswan Havalimanı’na transfer. Mısır Havayolları  sabah uçuşu ile Kahire'ye uçuşumuz gerçekleşiyor. Kahire’ye varışımızın ardından dünyanın en zengin müzelerinden biri olan Kahire Müzesi (giriş ücreti dahil) ile Antik Dünya'nın 7 harikasından biri olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesin'de yer alan Giza Piramitleri (Keops, Kefren ve Mikerinos) ve Sfenks gezilecektir. Öğle yemeği dahil gezimizde ayrıca Kahire’nin en meşhur çarşısı olan Khan El Khalili Çarşısı'nda serbest zaman da verilecektir.Akşam Kahire’de otele yerleşiyoruz. Öğle ve akşam yemeği ile konaklama Kahire’de.

6. GÜN    KAHİRE – İSTANBUL (12 MAYIS 2018)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından muhteşem kubbeleri ve akustiği ile ünlü Sultan Hassan Cami ve İran Şahı Pehlevi ile son Türk kökenli Mısır Kralı olan Kral Faruk’un türbelerinin de bulunduğu Refai Cami gezilecektir. Alacağımız öğle yemeğinin ardından serbest zaman. Akşamüzeri Kahire Havalimanı'na transferimiz gerçekleşecektir. Bilet, bagaj ve güvenlik işlemlerimizin ardından. Saat 21.00’da Türk Hava Yolları  TK 695 sefer sayılı uçakla Kahire’den İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor.

- Türk Hava Yolları ile İstanbul Atatürk Havalimanı – Hurgada ve Kahire İstanbul Atatürk Havalimanı ekonomi sınıfı uçuşlar.
- Mısır Hava Yolları ile Aswan – Kahire iç hat uçuşu.
- 4 Gece Nil Nehrinde 5* Deluxe gemide konaklama.
- 1 Gece Kahire’de 5* Otelde Oda Kahvaltı Konaklama.
- Programda belirtilen tüm geziler.
- 6 adet kahvaltı, 6 adet öğle yemeği ve 5 adet akşam yemeği.
- 450€ Havalimanı ve Liman vergileri.
- Grup en az 15 kişi olması halinde Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti.
- Seyahat sağlık sigortası. (70 yaş ve üzeri 25€ %100 surprim uygulanır.)

- Mısır Vize ücreti. (Yeşil Pasaporta vizesiz)

- Bahşişler. (Kişi başı 30 USD tur boyunca restoran, kaptan, gemi ve otel hizmetlerinde verilecek olan tutar.)

- Pramit girişleri 10USD giriş yapmak isteyen misafirler rehbere öder.

- Kahire müzesi girişi. 10 Usd giriş yapmak isteyen misafirler rehbere öder.

- Tur boyunca otel, gemi ve restoranlarda alacağınız tüm alkollü ve alkolsüz içecekler.

- Son gün Kahire Akşam yemeği.

- Telefon, ütü, ilaç ve sağlık hizmetleri vb. Tüm kişisel harcamalar.


VİZE BİLGİLERİ:

*** Dışişleri Bakanlığının resmi sitesinde sunulan bilgiye göre (http://www.mfa.gov.tr/misir-seyahat-edecek-turk-vatandaslarinin-dikkatine.tr.mfa) 20 yaşından küçük ve 45 yaş üzeri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Mısır’a girişte, sınır kapılarında 1 ay süreli kapı vizesi verilmektedir. Sınırda ödenecek tutar 30 USD her misafir kendisi karşılayacaktır. İlgili ödeme nakit olarak sınırdaki yetkili merciye yapılacaktır.

*** Yukarıda belirtilen yaş aralığında olan misafirlerimiz için Mısır vizesi gerekmektedir. Vize yaklaşık olarak 45 günde sonuçlandığından başvuru sürenizi bu doğrultuda ayarlamanızı rica ederiz.

*** Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz için vize istenmemektedir.

*** Tüm misafirlerimizin pasaport süreleri, tur bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerliliği bulunması zorunludur.  Bu sebepten sınır kapısında ülkeye giremeyecek olan misafirlerimizin sorumlulukları kendilerine aittir.
Türk Havayolları    TK 702 IST - HRG | 01:15 – 03:00
Türk Havayolları    TK 695 HRG - IST | 21:00 – 23:50Benzer Turlar