cdn

M\S Serenity ile Romantik Ren & Main Nehri ve Romantik Yol

Ren Nehri

  • +90 (312) 417 65 64
  • +90 (216) 418 60 91

1.499

Ülkeler Hollanda, Almanya
Uğradığı Limanlar Amsterdam | Köln | Rudesheim | Mainz | Miltenberg | Wurzburg | Bamberg
Geceleme 8 Gece 9 Gün
Uçuş Bilgileri

Türk Havayolları    TK 1951 IST - AMS| 07:05 – 09:40
Türk Havayolları    TK 1506 NUE - IST| 18:30 – 22:15


Hareket Tarihleri
Dış Kabin Açılmaz Pencere
Tarih Aralığı Kişi Başı Tek Kişi Farkı 3 ve 4 Yetişkin
6.6.2018 | 14.6.2018 1.499
9.211,21
550
3.379,70
380
2.335,06
Dış Kabin Açılır Pencere
Tarih Aralığı Kişi Başı Tek Kişi Farkı 3 ve 4 Yetişkin
6.6.2018 | 14.6.2018 1.649
10.132,94
650
3.994,19
380
2.335,06
Dış Kabin French Balkon
Tarih Aralığı Kişi Başı Tek Kişi Farkı 3 ve 4 Yetişkin
6.6.2018 | 14.6.2018 1.799
11.054,68
750
4.608,68
380
2.335,06

1. GÜN    İSTANBUL – AMSTERDAM

Atatürk havalimanı dış hatlar gidişte buluşma. Pasaport ve biniş işlemlerinden sonra Türk havayollarının TK1951 sayılı seferi ile saat 07:05’de hareket. Saat 09:40’da varışta arzu eden yolcularımız için ekstra Amsterdam şehir turu.
Amsterdam gezimizde Dam Meydanı, Yel değirmeni, Leidseplein, Rembrantplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı ve dünyaca ünlü elmas fabrikası görülecek yerler arasındadır. Saat 16:00’da gemiye transfer. Gemide hoş geldiniz kokteyli ile karşılanma ve kabinlere yerleşme. Hoşgeldiniz kokteylinden sonra gemide akşam yemeği.
Arzu eden yolcular için ekstra kanal ve Red light turu. Üzeri cam kaplı teknelerle Amsterdam’ın simgesi haline gelmiş kanalları arasında keyifli bir gezi sizi bekliyor ve red light adı ile bilinen meşhur sokağını da gezerek Amsterdam’da keyifli bir gece turunu tamamlıyoruz. Geceleme gemide.

2. GÜN    AMSTERDAM   
Gemide sabah kahvaltısından sonra arzu eden yolcular için ekstra Volendam and Zaanse Schan turu. Amsterdam’a 25 dakika uzaklıktaki Volendam bir sahil kasabası. Görenleri hayran bırakan evleri ve doğası ile kasabanın marinası ve çevresinde keyifli bir tur yapıyoruz. Ardından Zaanse Schans ‘a geçiyor Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerini yakından görüyoruz. Bu turda Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerinin büyülü ambiansını fotoğraflayacak meşhur tahta terlik ve ayakkabıların yapım atölyesinde bu ayakkabıların yapımlarına tanıklık edeceksiniz. Gemiye dönüş. Gemide öğle yemeği saat 13:00’de geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3. GÜN    KÖLN   

Gemide sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Öğle yemeğinden sonra saat 13:00’de Köln’e varışta  serbest zaman veya arzu eden misafirler için ekstra Köln & Bonn Turu. Köln, Almanya'nın dördüncü, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti´nin en büyük şehridir. Köln, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Kentin en ünlü yapısı, inşaatı tam 632 (1248-1880) yılda tamamlanmış gotik tarzdaki çift kuleli Köln Katedrali (Kölner Dom)'dir ve 7 bin m² alanda, 157 metreyi bulan yüksekliği ile UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alır. Bonn ise Ren vadisinin en elverişli bölgesinde kurulmuş 2000 yıllık geçmişi olan Almanya’nın en eski yerleşim alanlarındandır. Tur sonrasında gemiye dönüş. Saat 21:00’de geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4. GÜN    ROMANTİK REN GEÇİŞİ – RUDESHEIM

Gemide sabah kahvaltıdan sonra Ren Nehrinin en güzel bölgesi olan ve Romantik Ren olarak adlandırılan bölgeden geçecek  ve Lorelei Kayalıklarını,  Şatoları  çevreleyen göz alabildiğine verimli yemyeşil üzüm bağlarını seyredeceksiniz. Saat 12:00’de Rudesheim’a varış. Gemide alınan öğle yemeğinden sonra arzu eden misafirler ekstra Koblenz ve Siegfried mekanik Müzik Müzesi ve Rudesheim turunu yapabilirler.

Ren nehri ve Mosel nehrinin birleştiği yerde bulunan ve adını da bundan alan Koblenz kavşak demektir. Bu şehirde bulunan kilise, saray ve malikaneler 2000 yıllık tarihi göz önüne serecektir. Daha sonra 1780 ile 1930 yıllarında üretilmiş olan enstrümanların sergilendiği müzik müzesinde ise interaktif olarak müzik aletleri dinleyebiliyoruz. Üstelik çoklu enstrümanların tek müzik kutusunda yarattığı müziğin büyülü tınısını duyunca dans etmeden duramayacaksınız.

Tur sonrasında gemiye dönüş. Gemide akşam yemeğinden sonra Drosselglasse açıkhava tavernalarını ziyaret edebilirsiniz.

5. GÜN    RUDESHEIM – MAINZ 

Gece saat 04:00’de geminin hareketi. Saat 07:00’de Mainz’e varış. Kahvaltıdan sonra arzu eden yolcular ekstra Mainz panoramik şehir turu & Heidelberg şehir turuna katılabilirler. Rheinland-Pfalz eyaletinin başkenti olan bu şehir eski ile yeniyi birleştiren bir görüntüye sahiptir. Almanya’nın şarap başkentidir ve birçok şarap üreticisini barındırır. Mainz 2011 yılında Bilim Şehri seçilmiştir. Bir tablo görüntüsünde olan şehirde, Romalılardan kalma Mainz Katedrali etrafında bulunan dolambaçlı sokaklarda, restore edilmiş ahşap, barok ve rokoko süslemeli binaları görecek, takı butikleri ve atölyeleri ziyaret edeceksiniz. Daha sonra Almanya'nın en eski üniversitesinin bulunduğu Heidelberg şehrine gidiyoruz. Heidelberg şehir turunda; Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılan, Şehri ikiye bölen Neckar nehri ve sarayı ile birlikte tablo güzelliğine sahip olan, şehir nüfusunun çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu Heidelberg şehrini geziyoruz. Heidelberg aynı zamanda kentin adıyla da anılan matbaa ve baskı makineleri ile ünlüdür. Heidelberg Sarayı, saray mahsenlerinde sergilenen dev boyutlardaki fıçı Grosses Fass, halk arasında eski köprü (Alte Brücke) diye anılan Carl-Theodor Brücke ve Eski şehrin tam ortasında yer alan Heiligegeistkirche(Tarihi Kilise) görülecek yerler arasındadır. Gemiye dönüş ve saat 13:00’de hareket. Gemide öğle yemeği. Öğleden sonra serbest zaman. Gemide akşam yemeği ve geceleme.

6. GÜN    MILTENBERG   

Sabah saat 06:00da Miltenberg’e varış. Sabah kahvaltısından sonra arzu eden yolcular için ekstra Miltenberg şehir turu ve Werteim village (outlet alışveriş) turu . Tur sonrası gemiye dönüş. Öğle yemeği. Saat 12:00de geminin hareketi. Öğleden sonra nehir güzergahında güzel manzaralar eşliğinde yolculuk. Gemide akşam yemeği ve geceleme.

7. GÜN
    WURZBURG  

Sabah saat 06:00’da Wurzburg’a varış. Arzu eden yolcular için ekstra Wurzburg, Karlstadt ve Frankfurt turu(Tam gün kumanyalı). Wurzburg, Frankfurt ve Nurnberg şehirlerin eşit mesafede (120km)almaktadır. Wurtzburg’un tarihi yapısı yanında, Unesco Dünya mirası listesindeki yapıları ve şarapçılığı ile de ünlüdür. Bir üniversite şehri olduğu için her ay bir festivale ev sahipliği yapmaktadır. Küçük Prag olarak adlandırılan Karlstadt, doğası, sarayları , şatoları, gölleri, nehirler, şarapları ve lezzetleri ile sizi kendisine hayran bırakacaktır. Hessen eyaletinin en büyük, Almanya’nın 5.büyük şehri olan Frankfurt'a gidiyoruz .Şehir turumuzda; Domplatz, St Bartholomew Cathedrali (Kaiser Dom), Rathaus Römer (Belediye Binası),  St. Paul Klisesi, Goethe’nin Evi, Main kulesi ve Goethestrase (Alışveriş caddesi) görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası gemiye dönüş. Saat 18:30’da geminin hareketi. Gemide akşam yemeği ve geceleme.

8. GÜN    BAMBERG    

Gemide sabah kahvaltısı. Adeta yeşil bir yol olan nehir boyunca güzel manzaralar eşliğinde seyir. Öğle yemeğinden sonra saat 14:30’da Bamberg’e varış. Arzu eden yolcular için ekstra Bamberg şehir turu.1993 yılına Unesco tarafından Dünya kültür mirası ilan edilen bu şehirde, Bamberg Altstadt, Theater der Schatten, Altes Rathaus, Bamberger Dom, Klein Venedig, Neue Residenz, St Michaels  kilise ve manastırı görülecek yerler arasındadır. Saat 20:30’da geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

9. GÜN    NURNBERG – İSTANBUL  

Saat 07:30’da Nurnberg’e varış. Sabah kahvaltıdan sonra gemiden ayrılış. Arzu eden yolcular için ekstra Nurnberg ve Münih şehir turu.
Nurnberg Bavyera eyaletinin en büyük 2.şehridir. Konum olarak Peignitz, Ren nehri ve Main-Tuna kanalının etrafında kurulmuştur. Almanya’nın en büyük endüstri şehirlerinden biri olup birçok ünlü markaya evsahipliği yapmaktadır.
Bavyera Eyaleti'nin başkenti olan Münih, Bavyera Alplerinin kuzeyinde, İsar Nehri kıyısında yer alır. Münih, Almanya’nın en büyük üçüncü kentidir. İkinci Dünya Savaşı’na kadar ülkenin en önemli kentlerinden biri olan Münih, savaş sonrasında eski önemini yitirmiştir. Münih günümüzde bira imalathaneleri ve OktoberFest’i ile tanınmaktadır. Her yıl 10-20 Ekim arasında düzenlenen "Ekim Şenlikleri" dünyanın en büyük 10 şenliğin içindedir.
Tur sonrası havaalanına transfer ve saat 18:30’da TK1506 sefer ile Hareket. Saat 22:15’de İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

- Türk Havayolları ile İstanbul-Amsterdam/Nurnberg-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
- L
iman vergileri (380 Euro)
- Gemide 8 gece 9 gün tam pansiyon konaklama
- Erken kahvaltı
- Beş çayı servisi
- Gece atıştırmalık servisi

- 24 saat kahve ve çay servisi
- Barda ve salonda canlı müzik
- Yemeklerde açık su servisi.

- Tüm transferler
- Profesyonel Türkçe Tur liderliği hizmeti
- Türsab mecburi mesuliyet sigortası.

- Ekstra turlar(Nakit Euro olarak ödenir kredi kartı ile ödenemez)
- Wifi kullanımı
- Minibar
-
Gemi hizmet görevlileri ücreti (Kişibaşı 81 Euro olup gemide nakit toplanacaktır)
- Şahsi harcamalar
- Vize ( Schengen vize gerekli olup yeşil pasaportlara vize gerekmemektedir)
- Gemide tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
- Seyahat Sigortası
- Yurt dışı çıkış harcı

Amsterdam Turu | Kişi Başı - 30 Euro
Red Light ve Kanal Turu | Kişi Başı - 25 Euro
Volendam & Zaanse Schans | Kişi Başı - 60 Euro
Köln & Bonn Turu | Kişi Başı - 60 Euro
Koblenz & Rudesheim ve Mekanik Müzik Müzesi | Kişi Başı - 60 Euro
Mainz & Heidelberg Turları | Kişi Başı - 60 Euro
Miltenberg & Wertheim Alışveriş Turu |Kişi Başı - 45 Euro
Wurzburg & Karlstadt & Frankfurt Turu ( Tam gün kumanyalı) | Kişi Başı - 80 Euro
Bamberg Turu | Kişi Başı - 25 Euro
Nurberg & Münih Turu | Kişi Başı - 60 Euro

Türk Havayolları    TK 1951 IST - AMS| 07:05 – 09:40
Türk Havayolları    TK 1506 NUE - IST| 18:30 – 22:15


Benzer Turlar