cdn

Lapland Turu

Rovaniemi (4)

  • +90 (312) 417 65 64
  • +90 (216) 418 60 91

999

Tur Hareket Tarihleri
Gece Sayısı 4
Geceleme Rovaniemi (4)
Uçuş Bilgileri

Türk Havayolları    TK 1761    IST-HEL| 09:00-11:30
Türk Havayolları
    TK 1764    HEL-IST| 18:10-22:40

27 OCAK 2018    HELSİNKİ - ROVANIEMI

THY 09 ucagi ile Istanbul`dan Helsinki`ye hareket ediyoruz. Varis saatimiz 11:30 . Varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımız ile panoramik Helsinki şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda ; 1840’lardan neo klasik mimari akımının örnekleri olan Senato Meydanı , üniversite ve Lutherran Katedrali ile şehrin önemli noktaları olan Güney Limanındaki Market Meydanı , Kaviopuisto Parkı , Mannerheim Anıtı , Parlamento Binası , Finlandiya binası ve ünlü besteci Sibelius’a ait anıtı göreceğiz. Gezimizin sonunda muhteşem mimarisi ile ünlü Kaya Kilise’yi ziyaret edeceğiz..  Turumuzun ardından serbest vaktimiz oluyor . Rehberimizin belirledigi saatte Aksam yemegimizi alacagimiz restoraniza geciyoruz.

Aksam yemegimizin ardindan Helsinki tren istasyonuna gecerek Kuzey Kutup expresssi ile keyfili bir yolculuga basliyoruz.

28 OCAK 2018    ROVANİEMİ -NOEL BABA KÖYÜ - REN GEYİĞİ SAFARISI -  KAR MOTORLARI SAFARISI

Rovaniemi`ye 10;40 da varisimizin ardindan, Macera basliyor. Rovaniemi , Kuzey Kutup dairesinin geçtiği Fin şehirlerinden biridir. Rovaniemi Santa’nın evi olduğu söylenen Santa Clause Village’a ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca ekinoks ( Ekim-Mart arası ) döneminde kuzey ışıkları görülebilmektedir. Aynı zamanda 1998 yapımı “ Lovers of the Arctric Circle “ filmi burada çekilmiş ve 2006 Eurovision şarkı yarışmasında birinci olan grup Lordi Fin Hard Rock nun yaşadığı şehirdir. varışımıza istinaden bizi bekleyen özel aracımız ile yaklaşık yarım saatlik kar manzaralı yolculuğumuzun ardından Kuzey Kutup dairesinin geçerek Noel Baba Köyüne varıyoruz..Noel baba ciftligine geciyoruz.Bu çok renkli köyde bulunan postaneden dostlarınıza kart postal gönderebilir , her gün çocukları görmek için gelen Noel Baba ile hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz. Noel Baba Köyü’nde bulunan kutup dairesi çizgisi üzerinden geçme şansına sahip olacağız. Gezimizin bitiminde Geyik ciftligine hareket ediyoruz, Burada yapacagimiz kisa geyik gezisinden den sonra,, otelimi’ze yerlesiyoruz. Rehberimizin belirtecegi saatte aksam yemegimizin icin lobide toplaniyoruz.

Aksam yemegimizin ardindan kar motorlari safarimiz basliyor. Karla kaplı ormanlar ve donmuş nehir üzerinde Arctic yaşamın tadına varacağımız bu tur Kuzey ışıklarının en önemli safarilerindendir.Ay ve yıldızlar tarafından aydınlatılmış parlak bir gökyüzünün altında kar motorlarımız ile yaklaşık 2 saat boyunca kuzey ışıklarını yakalamaya çalışacağız. Sıcak içeceklerimizi yudumlarken kamp ateşi ile ısınacağımız bu turumuzun tadını çıkartırken Kuzey ışıkları ve Lapland hakkında daha fazla bilgi edineceğiz. Geceleme Rovaniemi otelimizde .

29 OCAK 2018    RANUA VAHSI YASAM PARKI – HUSKY SAFARI

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Şehri arkamızda bırakarak Ranua Hayvanat Bahçesine doğru yola çıkıyoruz.Arktik bölgenin en dip ormanlarında kurulmuş olan vahşi yaşam parkında bölgeye has kutup ayıları , vaşaklar , tilkiler , yaban domuzları , yaban geyikleri ve çok sayıda arktik kuş cinsi bulunmaktadır. Bu enteresan parkı geziyor ve muhteşem fotoğraflar çekme imkanına sahip oluyoruz.Burada alacağımız öğle yemeğinin ardından Dünya'nın en sevimli hayvanlarından olan Huskyleri görmek için Husky çiftliğine gidiyoruz. Husky safarisi yaparken ,kendi takımımızdaki Huskyleri nasıl yöneteceğimizi öğrenecek,bu sevimli köpeklerin ne kadar enerjik ve karda koşmayı seven hayvanlar olduğunu sessiz ve bembeyaz doğada eşsiz bir sürüş keyfi ile deneyimleyeceğiz. Turumuzun arindan Rovaniemi`deki otelmize geri donuyoruz..

30 OCAK2018    SNOW OTEL ZIYARETI – BUZDA BALIK

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Yatakları buzdan olan ve geyik derisi serilmiş Buz oteli ziyaret ediyoruz. Yaklaşık -20 derece sıcaklığa sahip olan otelde buzdan yapılmış bar ve kilise kısmını da görüyoruz.Erimemesi için yapımında buz ve başka maddeler kullanılmış olan bu otel şubat ayından sonra eriyor ve her yıl yenisi inşa ediliyor. bu gezimizin ardindan Buz otelin hemen yaninda bulunan donmuş nehirde buzda balık avına çıkıyoruz. Yerli halkın en büyük hobilerinden biri olan buzda balık tutmayı tecrübe etmek üzere yola çıkıyoruz. Bu konuda uzman yerel rehberimizden buzda balık avlamanın tekniğini öğrenecek, ardından ise unutulmaz bir balık tutma deneyimi yaşayacak, şanslı olanlar balıkları yakalayabileceklerdir. Bu keyifli deneyimin ardından Buz otelin kota restoraninda ogle yemegimizi aldiktan sonra sehrimize geri donuyoruz ve serbest vakit .

Rehberimizin belirleyecegi saatte aksam yemegimiz icin lobide toplaniyoruz.

31 OCAK 2018    HELSINKI – ISTANBUL

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından check out islemlerimizi gerceklestirip macera dolu kuzey kutbunu arkamizda birakarak havaalanina dogru hareket ediyoruz. 15:00 -16:20 Helsinki`ye varisimiz .  18:10 Helsinki-Istanbul seferi .

- İstanbul – Helsinki THY ile Gidişi Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak bileti
- Norwegian ile tek yon ucak bileti (bagajlı)
- Helsinki- Rovaniemi Kutup express treni oda (2 kisilik kabinlerde) + kahvalti paketi
- Rovaniemi 4* Scandic Rovaniemi merkezi , odalar yeni renove edilmis , sehirdeki en iyi 4* oteldir. 3 gece oda kahvalti .
- Helsinki sehir turu ve transferler icin arac
- Rovaniemi alan-otel alan transferleri için araç

Türk Havayolları    TK 1761    IST-HEL| 09:00-11:30
Türk Havayolları
    TK 1764    HEL-IST| 18:10-22:40


EMEKLILER IÇIN

 (Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

1.Emeklilik hesap cüzdani fotokopisi
2.Ev tapusu fotokopisi
3.Banka hesap cüzdani fotokopisi
4.Kredi karti fotokopisi

 

SERBEST MESLEK MENSUPLARI IÇIN

 (Avukat,doktor,mali müsavir v.s.) (Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

1.Bagli bulundugu odadan yazi
2. Antetli kagida seyahatin amacini belirten ‘’ ILGILI MAKAMA ‘’ hitabiyla baslayan, konsolosluk adi belirtilmeden yazilacak dilekçe
3.Vergi levhasi fotokopisi
4.Kredi karti, ev tapusu, banka ve yatirim hesabi ve araba ruhsati fotokopisi

 

MAASLI ÇALISANLAR IÇIN

  (Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

1.Antetli kagida seyahatin amacini belirten ‘’ ILGILI MAKAMA ’’ hitabiyla baslayan konsolosluk adi

2.belirtilmeden yazilacak dilekçe. (imzalar, firmanin imza sirkülerinde yer alan kisilere ait olmadir)
3.Firma imza sirküleri
4.Firmanin ticaret veya sanayi odasindan faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Vergi levhasi fotokopisi
6.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

7.Son maas bordrosu
8.Sigorta ise giris ve son 4 aylik bildirgelerin fotokopisi
9.Kredi karti, ev tapusu, banka ve yatirim hesabi ve araba ruhsati fotokopisi

 

FIRMA SAHIPLERI VE SIRKET ORTAKLARI IÇIN

(Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

1.Antetli kagida seyahatin amacini belirten ‘’ ILGILI MAKAMA ‘’ hitabiyla baslayan konsolosluk adi belirtilmeden yazilacak dilekçe
2.Firma imza sirküleri
3.Vergi levhasi fotokopisi
4.Ticaret veya sanayi odasindan faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (kurulus gazetesi)
6.Kredi karti, ev tapusu, banka ve yatirim hesabi ve araba ruhsati fotokopisi

BANKA ÇALISANLARI IÇIN

(Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

1. Bankanin antetli kagidina seyahatin amacini belirten ‘’ ILGILI MAKAMA ’’ hitabiyla baslayan konsolosluk adi belirtilmeden yazilacak dilekçe (imzalar, firmanin imza sirkülerinde yer alan kisilere ait olmadir)
2.Banka imza sirküleri
3.Son maas bordrosu
4.Kredi karti, ev tapusu, banka ve yatirim hesabi ve araba ruhsati fotokopisi

ÖGRENCILER IÇIN

(Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

Ögrenci durum belgesi
Ebeveyn gelir durumunu belirten belgeler (yukarida belirtilen katagorilere göre)

NOTLAR
*Evli çiftlerin evlilik cüzdani fotokopileri vize basvurularinda gerekmektedir.

* 2 adet fotograf (Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.) 
* Ilk defa shengen vizesi alabilmek için sahsi müracat gereklidir. Pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olmasi gerekmektedir.

* Tüm vize alacak meslek gruplarina istinaden önlü ve arkali kimlik fotokopisi ve ev & is adres ve telefon bilgileri beraberinde vermeniz gerekmektedir. 

Benzer Turlar