cdn

Elegant Uzakdoğu Turu

Bangkok (2) - Phuket (3) - Singapur (2) - Hong Kong (2)

  • +90 (312) 417 65 64
  • +90 (216) 418 60 91

1.499

Tur Hareket Tarihleri
Gece Sayısı 9
Geceleme Bangkok (2) - Phuket (3) - Singapur (2) - Hong Kong (2)
Uçuş Bilgileri

Türk Havayolları    TK 64    IST-BKK | 20:40-09:45
Türk Havayolları
    TK 71    HKG-IST| 23:15-05:10


01. Gün    İSTANBUL   BANGKOK

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminali TürkHavayolları kontuarı önünde saat 17.30‘da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerininardından Türk Havayolları TK 64 sefer sayılı uçuş ile saat 20.40’ta Bangkok’ahareket. Geceleme uçakta.  

02. Gün    BANGKOK

Yerel saat ile 09.45’de Bangkok’a varış.Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından, Bangkok şehir turu. Şehir turundaiçinde dünyaca meşhur 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliğiyle, Yatan BuddhaHeykeli, Oturan Buddha Heykeli, Stupa’lar (mezar taşları), Kraliyet TapınağıWat Pho ve içinde 5,5 ton ağırlığında Altın Buddha Heykeli bulunan Wat TraimitTapınağı’nı geziyoruz. Daha sonra Çin Mahallesi, Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtıve Caddesi, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası, Mücevher Fabrikası veTayland’ın şu andaki kralının Bangkok’taki Malikanesi görülecektir. Tur sonrasıotelimize transfer. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “BangkokKanal Gezisi” turuna katılabilirler (35 Euro). Bu tura katılmadan Bangkok görülmüş sayılmaz. Turumuzesnasında Bangkok’un tarihi kanallarında özel teknemiz ile dünyanın hiçbiryerinde göremeyeceğiniz ilginç manzaraları görme fırsatı. Tay’lıların kanallarüzerindeki yaşamını yakından tanıyacak, Tayland’ın zengin ile fakir kesimininkaynaşmasına şahit olacaksınız. Tapınaklardan birinin önünde kutsal kedibalıklarını besleyecek, ve gezimizi bitirmeden önce Bangkok’un en meşhur 3tapınağından biri olan muazzam mimarisiyle Wat Arun’u gezeceğiz. Akşam arzueden misafirlerimiz rehberlerinin ekstradüzenleyeceği ‘’Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı’’ turunakatılabilirler (15 Euro). Turumuzda önce Tayland’ın en büyük denizmahsulleri restoranına gidecek burda günlük getirilen deniz mahsullerindenseçerek istediğimiz şekilde pişirterek keyifli bir yemek yiyeceğiz. Burestoranın sloganı “if it swims we have it” yani “yüzüyorsa bizde vardır”.Yemeğimizin ardından Bangkok’un en meşhur gece pazarı olan Çin stili ve Taylandstili alışveriş yapabileceğiniz daha çok taklit ürünlerin (Rolex saat, Versaceçanta v.s) ağırlıklı olduğu PatPong gece pazarına geçiyoruz. Ünlü alışveriş vebarlar sokağında güzel vakit geçireceksiniz. Bol pazarlık yapmayı unutmayınız.Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 03. Gün    BANGKOK

Sabah kahvaltısının ardından arzu edenmisafirlerimiz ekstra olarakdüzenlenecek “Yüzen Çarşı & Yılan Çiftliği” turuna katılabilirler (50Euro). Bu turumuzda Bangkok’un dışına çıkarak yol üzerinde ilk önce dünyacatanınmış Siam İkizleri’nin doğduğu Samut Songkram kasabasında bir Hindistancevizi çiftliğine uğruyoruz. Burada Hindistan cevizi ağacından Tay halkınınnelerde faydalandıkları hakkında bilgi alıp, bu ağaçtan yapılmış hediyelikeşyaları görüyoruz, ayrıca içerdeki orkide bahçesini de gezebilirsiniz. Burdanhareket edip 10 dk civarında otobüs yolculuğundan sonra Tay stili teknelerinkalktığı iskeleye geliyoruz. Burdan teknelere binip nefis egzotik uzakdoğumanzaraları eşliğinde yaklaşık yarım saatlik zevkli bir yolculuktan sonradergilere kapak, belgesellere jenerik olmuş meşhur Yüzen Çarsı’ya geliyoruz,nehir üzerindeki kanoların içinde kurulan açık pazarı görecek ve alışveriş yapmaimkanına sahip olacaksınız Yüzen çarşıyı öğlen kapanana kadar geziyoruz. Ayrıcabir yılan çiftliğine uğrayacak, burada Kobra ve Piton gibi yılanlarla yapiıanilginç bir gösteri izleyeceğiz.  Dönüşyolunda ağaç oymacılığının en güzel örneklerinin bulunduğu ağaç oyma atölyesinigezecek, burada gül ve tik gibi değerli ağaçların sanatçıların elinde nasılmükemmel biçimde şekillendiğini göreceğiz. Bangkok’a dönüş yolunda rehberinizinalacağı Tayland’ın en meşhur tropic meyvelerinin tadına bakacaksınız.

04. Gün    BANGKOK – PHUKET

Sabah kahvaltısının ardından odalarınboşaltılması ve Phuket uçuşumuz için havalimanına hareket. Pasaport ve bagajişlemlerinin ardından yerel havayolları Phuket’e uçuyoruz. Phuket’e varışımızaistinaden arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra düzenleyeceği FilSafarisi turuna katılabilirler (30 Euro). Doğal ortamda fillerinüzerinde yapacağımız bu gezide keyifli anlar yaşayacağız.  Tur bitiminde otele transfer, odaanahtarlarının dağıtılması ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimizrehberlerinin ekstra düzenleyeceğiakşam yemekli ‘’Phuket Fantasea’’ turuna katılabilirler (60 Euro). Şov öncesiakşam yemeğimizi açık büfe olarak aldıktan sonra gösterinin yapıldığı tiyatrokısmına geçiyoruz. Las Vegas stili bu muhteşem gösteride; 4 boyutlu efektler,havada bale, akrobasi, özel efektler, fil gösterisi ve Tay kültürünün masalsıbir dilde ışık ve sahne dekorlarıyla anlatımını büyülü bir atmosferdeizliyoruz. Her yaştan ve kültürden ziyaretçileri büyüleyen bu gösteride çokgüzel bir gece geçireceğinizden eminiz. Otele dönüş. Geceleme otelimizde.

05. Gün    PHUKET

Sabah kahvaltısının ardından arzu edenmisafirlerimiz ekstra olarakdüzenlenecek tam günlük ‘’Phi Phi Adası’’ turunakatılabilirler (70 Euro). Sürat teknelerimizle Phuket’in yakınındaki iki cennetmercan adasından ilki Phi Phi Don’a hızlı bir şekilde ulaşım. Palmiye ağaçlarıile bezenmiş kumsalı ve tertemiz turkuaz rengi deniziyle Hollywood yıldızıLeonardo Di Caprio’nun “The Beach” filminin bazı bölümlerinin çekildiği “MayaBay”’de denize girme ve güneşlenme imkanı. İkinci sırada Phi Phi Ley’euğruyoruz. Burada Viking Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimiz Phi PhiAdası’nda. Akşam yine sürat teknelerimizle otelimize dönüş.

06. Gün    PHUKET

Sabah kahvaltısının ardından arzu edenmisafirlerimiz rehberlerinin ekstraolarak düzenleyeceği ‘’James Bond Adası’’ turunakatılabilirler (70 Euro). Gezi teknemizle ilk durağımız bir çok belgeselekonu olmuş Panak ve Hong adaları olacak. Özel kanolarımız ile yapacağımız bugezi sırasında, koy ve mağaralar arasında mutheşem doğa manzarlarına şahit olacağınızbir mecara sizleri bekliyor. Açık büfe olarak teknemizde alacağımız öğleyemeğinin ardından bir sonraki durağımız James Bond “Altın tabancalı adam”bölümünün çekildigi James Bond Adası. Bu adadaki meşhur kayayı ve sahiligörüyoruz, adadaki Müslüman köylülerden alışveriş yapabilmek ve bol bolfotoğraf çektirmek için serbest zaman. James Bond adasından sonraki en sondurağımız snorkel yapabileceğimiz, yüzüp sahilinde güneşlenip dinlenebilecegimizLawa adası veya Naka Adası olacaktır. (Hava şartlarına göre karar verilecek)Tur bitimi otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

07. Gün    PHUKET– SİNGAPUR

Sabah kahvaltısının ardından odalarınboşaltılması ve havalimanına hareket. Yol üzerinde bir mücevher fabrikasıgezecek, Tayland’da çıkan safir, yakut gibi değerli taşların nasıl işlendiğinive mücevher haline getirildiğini göreceğiz. Tur bitiminde Phuket havalimanınahareket. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından yerel havayolları Singapur’auçuyoruz. Singapur’a varışımıza istinaden şehir turu; Singapur Nehri,Meclis-Opera-Mahkeme binaları ve Merlion anıtı göreceğimiz yerler arasında. SonrasındaÇin Mahallesi’nde alışveriş için kısa bir serbest zaman. Şehir turu sonrasıotelimize hareket. Oda anahtarlarının dağıtılmasının ardından dinlenmek içinserbest zaman. Akşam arzu edenmisafirlerimiz rehberinizin ekstra olarakdüzenleyeceği Gece Safarisi‘’ turuna katılabilirler (60 Euro). Bu gezidedünyada ilk kurulmuş olan gece safarisi parkını gezecek ve buraya sponsorfirmalar tarafından getirilerek doğal ortamları yaratılmış çeşitli canlılarıgöreceğiz. Ayrıca suni olarak yaratılmış yağmur ormanları bölgesinden geçecek,gezinin bir bölümünde trenden inip, yürüyerek “leopar yolu” denen yürüyüşparkurunu gezecek, burada leopard, dev yarasa gibi canlıları çok yakındangöreceğiz. Heyecan dolu bir aksam bizleri bekliyor. Tur sonrası otelimizetransfer. Geceleme otelimizde

 08. Gün    SİNGAPUR

Sabahkahvaltısının ardından arzueden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği ‘’Sentosa Adası’’ turumuzakatılabilirler (85 Euro). Sentosa Singapur’luların hafta sonlarını değerlendirdikleriSingapur’un en büyük adası. Otobüsümüzle Faber tepesine geldikten sonrateleferikle adaya güzel manzara eşliğinde geçiyoruz. Ada üzerinde önceSingapur’un tarihinin anlatıldığı mumya müzesini gezeceğiz. Daha sonra devasaokyanus balıklarını, köpek balıklarını ve daha pek çok okyanus canlısınıyürüyen bant üzerinde camın arkasından izleyebileceğiniz büyük akvaryumugezecek ve en son adanın sahilinde yapılan etkileyici ışık ve lazer gösterisiniizleyeceğiz. Tur sonrası havalimanına transfer. Öğleden sonra arzu edenmisafirlerimiz rehberinizin ekstraolarak düzenleyeceği “Universal Stüdyoları” turumuzakatılabilirler (90 Euro). Turumuzda sinema ekranından içeri giriyor vekendimizi bir anda meşhur Hollywood studyolarında buluyoruz. Gişe rekorları kıranShrek, Madagaskar, Jurassic Park, Transformers’ın da olduğu 18 film stüdyosu veeğlence parkları sizleri bekliyor. Tur sonrası otelimize transfer. Gecelemeotelimizde.

 09. Gün    SİNGAPUR – HONGKONG

Sabah kahvaltısının ardından odalarınboşaltılması ve Hongkong uçusumuz için havalimanına hareket. Pasaport ve bagajişlemlerinin ardından yerel havayolları Hongkong’a uçuyoruz. Varışımızaistinaden özel otobüsümüz ile otele transfer. Oda anahtarlarının dağıtılması veserbest zaman. ardından şehir turumuz icin hareket. Bu turumuz esnasındaAberdeen, Balıkçı Köyü, Victoria Tepesi, Repulse Bay görülecek yerlerarasındadır. Şehir turunun ardından otele transfer. Akşam arzu edenmisafirlerimiz ekstra olarakdüzenlenecek olan “Yemekli Tekne” turuna katılabilirler (80 Euro). Bu turumuzda rehberimiz eşliğinde otelimizden özel otobüsümüz ile hareket ediplimandan teknemize biniyoruz. Müzikli ve yemekli olarak organize edeceğimiz bugezide Hong Kong’un ışıklar altındaki muhteşem manzarasını seyrederek güzel birgece geçirme imkânı bulabilirsiniz. Tur bitimi otelimize transfer. Gecelemeotelimizde.

10. Gün    HONGKONG

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz ekstraolarak düzenlenecek olan tam günlük ‘’Macau Adası (150 Euro) turunakatılabilirler. Bu turumuzda öncelikle otobüs ile feribota bineceğimiz iskeleyehareket ediyoruz. Gemi ile yapacağımız 1 saatlik keyifli bir yolculuğunardından Macau Adası’na varışızla birlikte panoromik ada turu. Bu turumuzdaGuia Pisti (Macau Grand Prix’sinin alanı), Tanrıça Kum Lam’ın heykeli, A-MaTapınağı, Macau Kulesi’nden Penha Tepesi’ne geçiş, Porta Do Cerco (Çin ileMacau arasındaki bariyer kapısı), UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alanMacau şehir merkezi ve katedral görülecek yerler arasındadır. Sonrasındadileyen misafirlerimiz şanslarını casinoda deneyebilirler. Tur bitimi otelimizetransfer. Geceleme otelimizde.

11. Gün    HONG KONG – İSTANBUL

Sabah kahvaltısınınardından odaların boşaltılması. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Okyanus Parkı” turunakatılabilirler (75 Euro). Bu turumuzda Çin akrobasi gösterisini ve yunuslarınmüthiş şovlarını seyredebilir, Hong Kong’un muhteşem manzarası eşliğinde teleferiğebinebilirsiniz. Tur bitiminderehberinizin bildireceği transfer saatine kadar serbest zaman. Serbestzamanınızda dünyaca ünlü Harbour City , IFC MAL alışveriş merkezlerinigezebilir , dilediğinizce vakit geçirebilirsiniz. Rehberiniz tarafından verilensaatte buluşmanın ardından Hong Kong havalimanına geçiyoruz.  Pasaport ve check in işlemlerinin ardındanTürk Havayolları TK 71 sefer sayılı uçuş ile saat 23.15’de İstanbul’a hareket.Yerel saat ile 06.10’da varış ve turumuzun sonu.

- Türk Havayolları ile  İstanbul – Bangkok  / Hongkong – İstanbul parkurunda ekonomik sınıf uçuşları
- Yerel Havayolları ile Bangkok – Phuket parkurunda ekonomik sınıf uçuşları ( 15 kg bagaj hakkı ile )
- Yerel Havayolları ile  Phuket – Singapur parkurunda ekonomik sınıf uçuşları ( 15 kg bagaj hakkı ile )
- Yerel Havayolları ile Singapur – Hongkong parkurunda ekonomik sınıf uçuşları ( 15 kg bagaj hakkı ile )
- Seçilen kategorideki otellerde oda kahvaltı bazında 9 gece konaklama
- Tüm havaalanı otel - havaalanı ve şehirlerarası transferler
- Otellerde welcome coctaili (Tayland)
- Otellerde bagaj taşıma işlemleri (Tayland)
- Bangkok , Singapur  ve Hong Kong’da  panoramik şehir tanıtım turu
- Havalimanı Vergileri
- TURSAB zorlunlu mesleki sorumluluk sigortası

- Seyahat sigortası (15 Euro)
- Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
- Yurtdışı çıkış harcı bedeli

- Seyahat sigortası (15 Euro)
- Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
- Yurtdışı çıkış harcı bedeli

*** Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

*** Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

*** Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

*** Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

*** Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından All-Time Tour sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

*** Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

*** Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

*** Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.


VİZE

*** T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir.

*** T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimiz için de yukarıdaki 6 ay şartı aynı şekilde geçerlidir.

*** 24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

*** Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan All-Time Tour sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

*** Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

*** 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

*** All-Time Tour, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. All-Time Tour, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Bangkok Kanal Gezisi Turu | Kişi Başı - 35 Euro
Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı Turu | Kişi Başı - 15 Euro
Yüzen Çarşı & Yılan Çiftliği Turu | Kişi Başı - 40 Euro
Akşam Yemekli Phuket Fantasea Turu | Kişi Başı - 60 Euro
Tam Günlük Phi Phi Adası Turu | Kişi Başı - 70 Euro
James Bond Adası Turu | Kişi Başı - 70 Euro
Gece Safarisi Turu | Kişi Başı - 55 Euro
Sentosa Adası Turu | Kişi Başı - 75 Euro
Universal Stüdyoları Turu | Kişi Başı - 90 Euro
Yemekli Tekne Turu | Kişi Başı - 80 Euro
Tam Günlük Macau Adası Turu | Kişi Başı - 145 Euro
Okyanus Parkı Turu | Kişi Başı - 75 Euro

                    

Sea food Market , Yüzen Çarşı & Yılan Çifliği Gezisi , Phi Phi Adası , James Bond Adası Turu , Phuket Fantasea Sentosa Adası , Gece  Safarisi , Okyanus Parkı , Macau Adası , Yemekli Tekne Turu         

Avantajlı Paket Ekstra Geziler 1 : 685 Euro yerine 635 Euro (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

Türk Havayolları    TK 64    IST-BKK | 20:40-09:45
Türk Havayolları
    TK 71    HKG-IST| 23:15-05:10


*** Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

*** Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

*** Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

*** Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

*** Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından All-Time Tour sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

*** Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

*** Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

*** Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.


VİZE

*** T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir.

*** T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimiz için de yukarıdaki 6 ay şartı aynı şekilde geçerlidir.

*** 24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

*** Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan All-Time Tour sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

*** Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

*** 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

*** All-Time Tour, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. All-Time Tour, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

EMEKLILER IÇIN

 (Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

1.Emeklilik hesap cüzdani fotokopisi
2.Ev tapusu fotokopisi
3.Banka hesap cüzdani fotokopisi
4.Kredi karti fotokopisi

 

SERBEST MESLEK MENSUPLARI IÇIN

 (Avukat,doktor,mali müsavir v.s.) (Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

1.Bagli bulundugu odadan yazi
2. Antetli kagida seyahatin amacini belirten ‘’ ILGILI MAKAMA ‘’ hitabiyla baslayan, konsolosluk adi belirtilmeden yazilacak dilekçe
3.Vergi levhasi fotokopisi
4.Kredi karti, ev tapusu, banka ve yatirim hesabi ve araba ruhsati fotokopisi

 

MAASLI ÇALISANLAR IÇIN

  (Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

1.Antetli kagida seyahatin amacini belirten ‘’ ILGILI MAKAMA ’’ hitabiyla baslayan konsolosluk adi

2.belirtilmeden yazilacak dilekçe. (imzalar, firmanin imza sirkülerinde yer alan kisilere ait olmadir)
3.Firma imza sirküleri
4.Firmanin ticaret veya sanayi odasindan faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Vergi levhasi fotokopisi
6.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

7.Son maas bordrosu
8.Sigorta ise giris ve son 4 aylik bildirgelerin fotokopisi
9.Kredi karti, ev tapusu, banka ve yatirim hesabi ve araba ruhsati fotokopisi

 

FIRMA SAHIPLERI VE SIRKET ORTAKLARI IÇIN

(Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

1.Antetli kagida seyahatin amacini belirten ‘’ ILGILI MAKAMA ‘’ hitabiyla baslayan konsolosluk adi belirtilmeden yazilacak dilekçe
2.Firma imza sirküleri
3.Vergi levhasi fotokopisi
4.Ticaret veya sanayi odasindan faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (kurulus gazetesi)
6.Kredi karti, ev tapusu, banka ve yatirim hesabi ve araba ruhsati fotokopisi

BANKA ÇALISANLARI IÇIN

(Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

1. Bankanin antetli kagidina seyahatin amacini belirten ‘’ ILGILI MAKAMA ’’ hitabiyla baslayan konsolosluk adi belirtilmeden yazilacak dilekçe (imzalar, firmanin imza sirkülerinde yer alan kisilere ait olmadir)
2.Banka imza sirküleri
3.Son maas bordrosu
4.Kredi karti, ev tapusu, banka ve yatirim hesabi ve araba ruhsati fotokopisi

ÖGRENCILER IÇIN

(Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.)

Ögrenci durum belgesi
Ebeveyn gelir durumunu belirten belgeler (yukarida belirtilen katagorilere göre)

NOTLAR
*Evli çiftlerin evlilik cüzdani fotokopileri vize basvurularinda gerekmektedir.

* 2 adet fotograf (Fotograflarin arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotograf olmalidir.) 
* Ilk defa shengen vizesi alabilmek için sahsi müracat gereklidir. Pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olmasi gerekmektedir.

* Tüm vize alacak meslek gruplarina istinaden önlü ve arkali kimlik fotokopisi ve ev & is adres ve telefon bilgileri beraberinde vermeniz gerekmektedir. 

Benzer Turlar